پلان آمفی تئاتر خط معمار | memarinavaz

رومیان و پادشاهان روم علاقه زیادی به آمفی تئاترهای با معماری خاص آن دوران داشتند. در این مطلب با دانلود 11 پلان آمفی تئاتر داخلی و خارجی با گنجایش های مختلف در خدمت شما خواهیم بود. طراحی سالن آمفی تئاتر بر گرفته از تغییر تئاتر های آلمانی سده نونزدهم است و حالت پلکانی دارد به عبارت دیگر تماشاچیان روی صندلی هایی می نشینند که از سمت جلو به عقب به صورت پلکانی رو به بالا می رود و ردیف ها به صورت نیم دایره ساخته شده اند. در این بخش همراهان عزیز خط معمار، می توانند پلان یک آمفی تئاتر را به طور رایگان دانلود نمایند. ورودی سالن های آمفی تئاتر باید به گونه ای باشد که از تجمع افراد در پشت آن جلوگیری شود. اگر افراد به صورت خطی و پشت هم بایستند هر ۴ نفر ۸۷/۱ متر مربع فضا به صورت طولی اشغال می کنند.

ضوابط و استانداردهای طراحی آمفی تئاتر

نام این مکان، برگرفته از واژه یونانی آمفی تئاترون به معنای دو طرفه است. آمفی تئاترهای روم باستان، سازه‌های دایروی و هلالی روبازی با محوطه بازی در میانه خود بودند که توسط جایگاه‌هایی پلکانی احاطه می‌شدند. انواع آمفی تئاترهای امروزی، با برخورداری از سازه‌های مدرنی که همان الگوی رایج در آمفی تئاترهای یونانی دنبال می‌کند، به دو صورت سرپوشیده و روباز طراحی و ساخته می‌شوند. این آمفی تئاتر در دو طبقه پیاده سازی شده است که فضایی برای تماشاگران در طبقه دوم نیز دیده شده است. جنس صندلی های مورد استفاده در آمفی تئاتر باید غیر قابل اشتعال، مقاوم، راحت و قابل شستشو باشند و همینطور به دلیل استفاده از این صندلی ها برای مدت زمان طولانی و چند ساعته باید پشتی و کفی صندلی ها از فوم پیشرفته و مناسب استفاده شود. برای پخش تصویر فردی که سخنرانی می کند، کنفرانس ویدئویی، نمایش فایل ها و پخش فیلم نیازمند استفاده از صفحه های نمایشی در ابعاد بزرگ می باشند.

از لحاظ ابعادی در هر متر مربع حداکثر شش نفر می توانند قرار بگیرد. اگر افراد به صورت خطی قرار بگیرند( صف) هر چهار نفر 1.87 متر به صورت طولی فضا نیاز داریم پس نتیجه می گیریم اگر افراد بخواهند وارد سالن شوند بهتر است آنها را به صورت خطی سازماندهی کنیم. اگر به دنبال پلان یک آمفی تئاتر برای ایده گرفتن هستید، در این قسمت برای شما همراهان گرامی خط معمار، پلان یک آمفی تئاتر را آماده ی نقشه آمفی تئاتر دانلود نموده ایم.

  • نمای خوب سن برای همه صندلی ها از ویژگی های این پلان به شمار می رود.
  • سالن هایی که دارای ابعاد کوچکی هستند و حداکثر ظرفیت آنها 80 نفر است سالن های با کف مسطح مناسب تر است.
  • رومیان و پادشاهان روم علاقه زیادی به آمفی تئاترهای با معماری خاص آن دوران داشتند.
  • انواع آمفی تئاترهای امروزی، با برخورداری از سازه‌های مدرنی که همان الگوی رایج در آمفی تئاترهای یونانی دنبال می‌کند، به دو صورت سرپوشیده و روباز طراحی و ساخته می‌شوند.

تمامی آرشیو سایت در سرور های ایران نگهداری میشوند و بالاترین سرعت ممکن در دانلود را در اختیار شما قرار میدهد.تا 4 برار سریعتر، ایمنی بیشتر… مانیتور لیفت یکی از وسایل جذابی است که در اتاق کنفرانس و سالن همایش به نحوی در میز جاساز می‌شود تا هنگام نیاز بالا بیاید و روی میز قرار بگیرد. در ادامه با تیم مهندسی طنین سیما همراه باشید تا صفر تا صد طراحی، تجهیز و ساخت سالن همایش و کنفرانس را با هم بررسی کنیم. در شکل بالا به خوبی می بینیم که باید تمام افراد در داخل آمفی تئاتر پایین سن را مشاهده کنند و به این طریق ردیف ها ر چه بالاتر می روند نیاز به شیب بیشتر می باشند. آمفی تئاتر ها یکی از مکان هایی هستند که اکثرا در هر فضای شهری موجود می باشند و مورد بازدید عموم افراد هستند و مراجعات زیادی به این مکان می شود.

دریافت آرشیو کامل سایت

طراحی پلان آمفی تئاتر به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی، دشواری‌های بسیاری را برای دانشجویان معماری به همراه دارد. بنابرین در این مطلب از فروشگاه معماری دیسامگ، به ارائه مجموعه ۲۰ نمونه پلان آمفی تئاتر در قالب ۲۰ فایل اتوکدی می‌پردازیم. پس از اینکه طرح های اولیه تایید شد مرحله ی بعد تهیه کردن نقشه های سالن است. این نقشه ها شامل مواردی از جمله مقاطع طولی و عرضی، نحوه ی چیدمان فضا و پلان ها می شود.

دانلود 11 پلان آمفی تئاتر داخلی و خارجی با گنجایش های مختلف

پلان آمفی تئاتر خط معمار | memarinavaz