نصب دوربین مدار بسته

با گذشت زمان و با توجه به نیازهای امنیتی در زندگی خصوصی و عمومی افراد در منازل، کارگاه ها، کارخانجات، سازمان ها، ادارات، و مراکز دولتی و خصوصی ، سیستم های حفاظتی و سیستم های نظارتی با استفاده از دوربین های نظارتی و دوربین های حفاظتی برای نظارت بر کارکردها، عملکردها، رویدادها، موقعیت ها و رفتارها و حفاظت اماکن از دسترسی های غیر مجاز و عملکردهای سایت tehrancctvco مخرب استفاده نمودند. و بیشتر در مراکز اداری استفاده میشود. از این جهت قابلیت و توانمندی این دوربین ها نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ بسیار بیشتر است. یکی از رایجترین سؤالات این است که آیا یک سیستم نظارت آنالوگ پوشش بهتری دارد و یا دیجیتال؟ پروژکتورهای مادون قرمز برای نظارت در زمانی که نور محیط وجود ندارد یا خیلی کم است، عالی هستند. اگر LED مادون قرمز در دوربین IR، فوکوس خیلی کمی داشته باشد یا به اندازه کافی قوی نباشد، تجهیزات دوربین مداربسته ای که به آن نیاز دارید یک نورافکن مادون قرمز است. هدف اصلی دوربین مداربسته بیسیم تامین کردن یک راه حل موثر برای مواقعی است که شما نیاز دارید دوربین وایرلس را در جایگاهی بسیار دورتر از مرکز تصویری خود قرار دهید و یا قصد دارید در جایی که امکان کارگذاشتن کابل عملی نیست و یا خیلی هزینه بر است، دوربین مداربسته به کار ببرید به طور مثال گاهی لازم است اتاق فرزند خود را از محل کارتان کنترل نمایید که در این صورت تنها کافیست دوربین مداربسته بیسیم را به WiFi منزل متصل کنید و بعد از طریق تلفن همراه خود محل مورد نظرتان را کنترل نمایید.

اتصال به اینترنت با بهترین مودم برای دوربین مداربسته، این امکان را به کاربران می دهد تا در هر موقع از شبانه روز بتوانند همهچیز را کنترل کنند. کنترل کیفیت از دیگر مزایایی است که با استفاده از دوربین ها مدار بسته امکان پذیر می باشد و این پیشرفت و توسعه در تکنولوژی باعث می شود تا فرآیندها به صورت دقیق تری کنترل شده و محصولاتی با کیفیت بالاتر تولید گردد. سیستم دوربین مدار بسته به طور کلی از دوربین و رکوردر تشکیل شده است ، دوربین مدار بسته مانند چشم عمل کرده و از صحنه تصویر برداری می کند و سیستم ضبط تصویر نیز مانند مغز عمل کرده و تصاویر را به خاطر می سپارد در این قسمت با توجه به اینکه ،یکی از اجزای سامانه نظارت تصویری سیستم دوربین مدار بسته است ، می خواهیم انواع دوربین مداربسته ای وی تک را برای شما تشریح کنیم.

چندین یوزر میتوانند ویدیو را از تمام دوربینهای IP مشاهده، کنترل، ذخیره و بازیابی کنند. به همین دلیل اضافه کردن هارد دیسکهای اضافی در آن برای ضبط ویدیو آسانتر است. قیمت دوربین آنالوگ کمتر و مقرون به صرفه تر هست دوربین مداربسته آنالوگ تصاویر را به یک ذخیره ساز دیجیتال یا DVR هدایت می کند که ویدیو را به فرمت دیجیتال تبدیل می کند. در نگاه اول سیستم های تحت شبکه و یا آنالوگ از دید یک فرد عادی یکسان و مشابه به نظر میرسند و این افراد دوربین و دستگاه ذخیره ساز و کابل را میبینند. اگر آشنایی زیادی با تجهیزات دوربین مداربسته ندارید، ممکن است فکر کنید همه لنزهای دوربینهای مداربسته یکسان هستند. این رکها ساختارهای استاندارد شده ای دارند که مجموعهای سازمانیافته از تمام قطعات مورد نیاز برای عملکرد تجهیزات را فراهم میکنند.

یک سیستم دوربین مداربسته برای منزل دارای اجزای مختلفی است که با در کنار هم قرار گرفتن این قطعات یک سیستم دوربین مدار بسته کامل شکل میگیرد . دوربین مدار بسته HD: دوربینهای مدار بسته با نرخ فریم بالا و کیفیت بالا تصاویر را ضبط می کنند. در نظر بگیرید که شما فقط می توانید تصاویر را مشاهده کنید و برای ضبط آن به دستگاه DVR یا NVR نیاز دارید، مدل های استثنا در این مورد ۱۹۱۰ تابا و K77-UA کالیوز می باشد. اما در دوربینهایی که این قابلیت را ندارند از میکروفنهای خارجی استفاده میشود. دوربین امنیتی را در مکانی قرار دهید، که در دسترس سارقان و سایر افراد نباشد. اما هنگامی که افراد خروجی تصاویر را مشاهده می کنند، نسبت به دوربین های دیجیتالی رضایت بیشتری را نشان می دهند. برای نمایش تصاویر ارسالی از دوربینها یا تصاویر ذخیره شده در دستگاه ذخیرهساز، از صفحات نمایشگر استفاده میشود. دستگاههای ذخیرهساز، فرآیند ذخیرهسازی تصاویر را انجام میدهند و ویدئوها را داخل هارد دیسک ذخیره میکنند. این دوربین­ها معمولاً قابلیت دید در شب نیز دارند و در محیط­های تاریک تصاویر مطلوب و واضحی ثبت می­کنند. لازم است بدانید که یکی دیگر از وجوه تمایز گروه زاتا ارایه دوربین مداربسته داهوا با گارانتی 30 ماه میباشد که این میزان بالاترین مدت زمان گارانتی در بین سایر همکاران توزیع کننده برند داهوا است.

در طراحی دوربینهای مدار بسته بر اصل استفاده از مادون قرمز، دو ایده طراحی وجود دارد. سیستم های دیجیتال را با عنوان دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا دوربین مدار بسته IP نیز می شناسند. به عنوان مثال، یک لنز 2.8 میلیمتری یک نمای عریض ایجاد میکند که برای نظارت کلی عالی است. آداپتور برق به عنوان تجهیزات دوربین مداربسته، وظیفه تامین تغذیه دوربین یا دستگاههای ذخیرهساز را دارد. ما کمک میکنیم مطمئن شوید که تجهیزات دقیق و مورد نیازتان را تهیه کنید. دوربینتان را در ارتفاع بالایی نصب کنید تا مطمئن شوید که دید بازتر و بهتری دارد. دید در شب این دوربین ها بسیار با کیفیت می باشد و جهت استفاده در شب بسیار مناسب است. استفاده از این دوربینها بسیار راحت است و دردسر خاصی ندارد، تنها باید به محل نصب آن توجه شود چرا که در صورتی که نور مناسب به آن نرسد کیفیت عکس و ویدیوهای دریافتی کاهش پیدا خواهد کرد. دوربینهای Dome از بهترین انتخابها در مورد نوع دوربین مداربسته هستند. این نوع دوربین مدار بسته، قابلیت رمزنگاری تصاویر را ندارد. برای ملموس تر شدن این موضوع یک تصویر را از دید لنزهای مختلف بررسی میکنیم. از دید سیستماتیک دوربین های تحت شبکه مانند یک کامپیوتر کوچک است که میتواند در هر جایی از شبکه قرار گیرد و می توان به صورت محلی یا ریموت به تصاویر آن دسترسی پیدا نمود.

مهمترین عامل در انتخاب انواع لنز دوربین مداربسته این است که باید با ناحیهای که میخواهید نظارت کنید مطابقت داشته باشند. » پاسخ دهیم. و کلیه تجهیزات دوربین مداربسته ای که یک سیستم نظارت تصویری به آنها نیاز دارد معرفی کنیم. سرور دوربین مداربسته نیز از جمله تجهیزات دوربین مداربسته است که استفاده از آن اختیاری است. رکهای سرور در هر یک از طرفین دارای لبههایی هستند تا بتوان با استفاده از پیچ، ماژولها را به صورت ایمن نصب کرد. در شرکت موج گستران رادیس ما افتخار میکنیم که یکی از ارائهدهندگان خدمات کنترل دوربین مداربسته هستبم و به شما کمک میکنیم تا کسبوکار خود را ایمن و امن نگاه دارید. فراهم کردن قابلیت انتقال تصویر، صدا، دیتا به شکل هم زمان بر روی کابل کواکسیال از مزیتهای شرکت داهوا است. دوربین دام: شکل ظاهری این دوربین بهصورت گنبدی بوده که به این محصول دوربین سقفی نیز گفته میشود. این دوربین ها اغلب برای مکان های داخلی و بسته مانند پارکینگ، دفتر نگهبانی داخل فروشگاه ها و … بهتر است قبل از انتخاب دوربین مدار بسته هایک ویژن یکی از کارشناسان دیاکالا جهت مشاور , از محل اجرا بازدید به عمل آورد و با توجه به نیاز ها و امکانات مورد نظر شما ,کار آمد ترین سیستم دوربین مداربسته هایک ویژن برای منزل انتخاب شود.

برای دسترسی به لیستی از بهترین برندهای دوربین مداربسته و بهترین مارک دوربین مداربسته به فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته پاساک مراجعه فرمائید. لازم به ذکر است که یکی از زیر مجموعه های این شرکت، برند هایلوک است که دارای انواع مختلفی از دستگاه های dvr هایلوک است. در ادامه ابتدا درباره نحوه عملکرد کلی سنسور تصویری صحبت میکنیم و سپس به بررسی این دو نوع سنسور میپردازیم. نکته: اگر پک دوربین مداربسته ip، از قابلیت POE پشتیبانی کند، دیگر نیازی به کابلکشیهای آداپتور در پروژه نیست. اما اینطور نیست. به همین دلیل است که انتخاب مناسب لنز دوربین یکی از نکات مهم است. انتخاب مناسب لنز و در نتیجه انتخاب میدان دید دوربین شما، بر محدودهای که میتوانید نظارت کنید تأثیر میگذارد. بعد از دوربین، یکی دیگر از اصلیترین تجهیزات دوربین مداربسته در هر سیستم نظارت تصویری، دستگاه ذخیرهساز است. وجود دوربین مداربسته در چنین فضاهایی می تواند نظارت مستمر بر وضعیت بیماران را امکان پذیر سازد.

هرچه برند تولید کننده دوربین مداربسته قدرتمندتر باشد طبیعتا محصولات تولید شده توسط آن نیز از قیمت بالاتری برخوردار خواهند بود. این نوع دوربین ها را شرکت هایی مانند هایک ویژن و تی وی تی با بهترین کیفیت ممکن تولید می کنند و شرکت شبکه گستر مهر تجارت نیز انواع دوربین های مداربسته با برندهای هایک ویژن و تی وی تی را در سراسر کشور به صورت آنلاین عرضه می کند. برند پلکو مربوط به شرکت آمریکایی است که در زمینه تولیدات انواع دوربین مداربسته و تجهیزات امنیتی نظارتی فعالیت دارد. هارد دیسک یکی دیگر از تجهیزات ضروری دوربین مداربسته است. این سرور شامل یک پردازنده ویدیویی با کارایی بالا است که برای پشتیبانی از دوربینهای IP در شبکه ضروری است. تصویر زیر به خوبی کارایی قابلیت HLC را نمایش می دهد. زاویه گسترده: از مهم ترین مزایای خرید دوربین مداربسته دام ، زوایه دید فوق العاده این دوربین نسبت به دوربین های دیگر می باشد ، به صورتی که شما با تعداد اندکی دوربین مدار بسته می توانید فضای وسیعی را به خوبی مدیریت نمایید .

آیا خرید دوربین مداربسته آنالوگ از نظر بودجه مقرون به صرفه است؟ و ذخیرهسازی توزیع شده و ایمنی قابل ارتقا را برای همه دوربینهای متصل به شبکه فراهم میکند. اینها مشخصات فنی و فیزیکی هستند که یک سیستم ایمنی باید در هر سطح تولید داشته باشد. زیرا تجهیزات نصب شده بر روی قفسههای رک اغلب گران هستند و ایمنی آن باید به طور کامل انجام شود. در نصب دوربین مدار بسته میتوان با استفاده از تجهیزات مانند داکت،لوله، سینی کابل و … یا دوربین مدار بسته مخفف تلویزیون مدار بسته است و معمولا به عنوان دستگاه نظارت تصویری شناخته می شود. این سرورها شامل رایانه، کارتهای ویدئویی، فضای ذخیرهسازی و VMS هستند، همه چیزهایی که برای پشتیبانی از سیستم نظارت دوربین IP خود نیاز دارید . آنها با استفاده از فناوری مادون قرمز به این امر دست می یابند.

در سیستم های جدید H.D.D لزوماً نمیتواند تعداد روز را مشخص نماید بلکه نیاز است تناظری بین رزولوشن، نرخ فریم داشته باشیم تا بهاندازه هارد دیسک دست پیدا کنیم. از طرفی تولید محصولات جدید توسط سازندگان سیستم امنیتی سبب شده تا احتمال وقوع جرائم کاهش یابد. این سیستم ها از قانون FIFO استفاده می کنند و به معنای آن است که فیلمی که اول وارد و ذخیره شد، اول خارج یا پاک می شود یعنی بر اساس مدت زمان ذخیره سازی مورد نیاز ، پس از تکمیل فضای ذخیره سازی، تصویر قدیمی تر پاک شده و تصاویر جدید به جای آن ذخیره می گردد. البته شاهد این هستیم که برند پاناسونیک، در بخش دوربین های مداربسته نیز فعالیت دارد.

دما، نحوه اتصال و وضوح از جمله معیارهای کلیدی هستند که هنگام انتخاب یک مانیتور دوربین مدار بسته باید در نظر بگیرید. میکروفن جعبهای، سوزنی و گلفی انواع میکروفن از نظر شکل ظاهری هستند. انواع دستگاه میکروفن از نظر شکل ظاهری و نحوه ضبط صدا قابل تقسیمبندی هستند. و از این نظر که در چه جهتهایی قابلیت ضبط صدا داشته باشند به دو مدل میکروفنهای یک سویه ( uni-directional) و میکروفنهای چند سویه (Omni-directional) تقسیمبندی میشوند. امروزه میکروفن داخلی و قابلیت ضبط صدا بر روی بسیاری از دوربینها وجود دارد. اما سنسورهای CMOS به دلیل هزینه کمتر، مصرف انرژی کمتر و اندازه کوچکتر، امروزه در دوربینها بسیار رایجتر هستند. این دوربین ها برای فضاهای خارجی طراحی شده اند و پوشش ضد آب آنها، دوربین مداربسته بولت را برای کارکرد در شرایطِ بدِ محیطی نیز فراهم می کند. این دوربینها با قابلیت نصب در سقف فضاها با حداکثر استتار ممکن مورد استفاده قرار میگیرند. لنز این دوربین کوچک واید است و میدان دید وسیعی را ایجاد می کند که می توان روی دیوار یا سقف نصب کرد. در گام بعد دوربین برای ارسال تصاویر به دستگاه ذخیره ساز نیاز به یک مبدل دارد که سیگنال دیجیتالی سنسور تصویر را به سیگنال آنالوگ تبدیل کند که این سیگنال میتواند مطابق با NTSC/PAL باشد.

زمانی که از دوربین های مدار بسته آنالوگ استفاده می شود، استفاده از آن دوربین ها در آن مناطق مزایا و معایبی را به همراه داشت، به طور مثال در شرایط نوری کم یا نور فلورسنت ضعف هایی وجود داشت، اما با گسترش شرایط زمان دیجیتال، سیستم های آنالوگ رو به منسوخ شدن رفتند و یا این سیستم ها خود را با آن تطبیق دادند. طبیعتا قیمت نصب دوربین مدار بسته مخفی برایمنزل نیز بالاتر خواهد رفت. شما اگر این دوربین را ببیندبه هیچ عنوان نمیتوانید متوجه شوید که این یک دوربین مداربسته مخفی است.این دوربین دقیقا مشابه شارژ تهیه شده و حتی میتواند موبایل را نیز شارژ کند این دوربین نیاز به سیمکشی ندارد و فقط کافی است که آن را به پریز برق متصل کنید تتا شروع به فیلمبرداری کند. دوربینهای مداربسته داهوا دارای تکنولوژیهای کاربردی هستند که این نکته باعث محبوبیت آنها شده است. خریداران و کاربران عزیز، اگر می خواهید بهترین برند تولیدی دوربین مداربسته را بشناسید و مقایسه آنها با سایر برند ها را مطالعه کنید، به صفحه بهترین برند های دوربین مداربسته مراجعه کنید. رضایت کاربران و همچنین نظرات کارشناسان این نهاد در خصوص برند هایک ویژن در مثبت ترین سطح ممکن خود قرار دارد.