ساختار 10 نوع از انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان-اخگرتابش

نمی توانند مستقلاً کار سرمایش را انجام دهند و به یونیت هایی مانند فن کویل در داخل ساختمان نیاز دارند. کار آنها تأمین یک سیال سرد (اغلب آب) است که می توان از این سیال برای خنک کردن هوای داخل استفاده کرد. مشکل این است که چیلرها معمولاً بسیار بزرگند و انواع هواخنک آنها که بیشتر هم در بازار ایران یافت می شوند، نیاز دارند مرتب با هوای آزاد در ارتباط باشند. این موضوع و این واقعیت که یک چیلر قادر است یک ساختمان کامل را پوشش دهد، شرایط نصب خاصی به انها می بخشد و هزینه خریدشان را لینک بالا می برد. اسپلیت نوعی کولر گازی است که هوای گرم خانه را گرفته و به حالت خنک به داخل برمی گرداند این کار تا جایی اتفاق می افتد که ترموستات به دمای دلخواه برسد.

سیستم تهویه هوای اکونوپک

ساختار 10 نوع از انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان-اخگرتابش این وسیله جریان هوای بیرونی را از طریق پوشال های خیس و انتقال به فن ها و عبور از کانال های کولر به داخل ساختمان هدایت می کنند. هواسازها نیز یکی از زیر مجموعه های سیستم های تهویه مطبوع به شمار می‌روند. این دستگاه ها وظایف زیادی را در سامانه مطبوع سازی ساختمان بر عهده دارند که شامل وظایفی همچون تامین کردن هوای تازه، پاکسازی هوا، تنظیم دمای محیط و مرتب سازی رطوبت موجود در فضا می‌شود. در این بخش از ساختمان، کلیه سیستم های تهویه مطبوع و همچنین سیستم های سرمایشی و گرمایشی جای می‌گیرد. لازم به ذکر است که ابعاد موتورخانه باید از همخوانی لازم با ابعاد ساختمان برخوردار باشد. این نوع سیستم‌های مرکزی را یکی از بهترین مدل‌های سیستم گرمایشی و سرمایشی ساختمان برای ساختمان‌های بزرگ می‌توان معرفی کرد.

سپس بدین طریق هوای خنک ایجاد شده و به محیط مورد نظر منتقل می شود تا ساکنان آن بتوانند در آسایش و رفاه به امور خود بپردازند. اسپلیت ها در مدل های متنوعی از لحاظ موقعیت نصب طراحی می شوند؛ از قبیل این مدل ها کولر گازی دیواری، کولر گازی ایستاده، کولر گازی پرتابل، کولر گازی کاستی و کولر گازی پنجره ای هستند. ظرفیت هوادهی این محصول ها نیز از 9000 تا ظرفیت بی تی یو بر ساعت (BTU/h) متغیر بوده تا مورد استفاده مکان های بزرگ و کوچک قرار گیرد. کولرهای گازی مناسب برای مناطقی از کشور مناسب هستند که آب و هوایی دارند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی کولر گازی هایی مجهز به اینورتر (کم مصرف) با بازدهی بالا طراحی و عرضه می شوند.

چیلر، سیستمی سرمایشی با قدرت و ظرفیت بسیار بالا است که برای محیط‌های بزرگ تجاری یا مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چیلر نسبت به کولرهای گازی مصرف کمتری دارد که باعث شده خیلی از افراد از آن در خانه‌های بزرگ خود استفاده کنند. فن کویل ها به تنهایی به چند دسته تقسیم می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به محل مورد نظر و مقدار ظرفیت فن کویل، مناسب ترین نوع آن را انتخاب کنید.

  • برای سرمایش هوا شبیه کولر آبی عمل می کند و برای گرمایش هوا شبیه دستگاه هواساز.
  • شرایط زیست محیطی که انسان در آن زندگی می‌کند تأثیر مستقیمی بر چگونگی حالات روانی، وضعیت فیزیکی، نحوه انجام کار و … او دارد.
  • تهویه مطبوع ماخ، طراح، تولید کننده و فروشنده انواع دستگاه های سرمایشی و گرمایشی است.
  • در نتیجه با توجه به نوع مصرف‌شان، گزینه خوبی برای ایجاد یک سیستم سرمایشی راحت و کم هزینه به حساب می‌آیند.
  • شرایط آب و هوایی، بودجه و مساحت سه فاکتور اصلی تاثیر گذار بر انتخاب شما خواهند بود.در بعضی از مناطق کشور مانند مناطق گرمسیر که هوا بسیار گرم است بعضی از سیستم های سرمایشی نمی توانند سرما را برای این محیط ایجاد کنند.

شرایط زیست محیطی که انسان در آن زندگی می‌کند تأثیر مستقیمی بر چگونگی حالات روانی، وضعیت فیزیکی، نحوه انجام کار و … او دارد. از آنجائی که بخش عمده زندگی بشر امروزی در داخل ساختمان می‌گذرد، ایجاد شرایط مطلوب زیست محیطی در ساختمان، خواه محل کار باشد یا منزل و …، اهمیت بسیاری است که مهم‌ترین بخش آن تهویه هوایی مطبوع برای ساکنین ساختمان با توجه به نوع فعالیت آن‌هاست. فن کویل از طریق فن سانتریفیوژ و مجرای عبور آب عمل سرمایشی یا گرمایشی را انجام می دهند. در حقیقت وجود چنین سیستم هایی در ساختمان که یک فضای راحت جهت انجام فعالیت های شخصی و امور را فراهم می‌کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر آن، توجه ویژه ای در خرید و انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب به خرج داد.

معرفی 5 مورد از بهترین سیستم سرمایشی ساختمان

سیستم تهویه مطبوع که به آن HVAC نیز گفته می‌شود؛ مهمترین سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان است. در این مقاله ما سعی بر آن داریم تا به توضیح کامل دربارۀ سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مدرن بپردازیم. برای خنک کردن هوای اماکن مسکونی نظیر ساختمان‌ها، خانه‌های بزرگ و کوچک و … معمولا از سیستم‌ها و تجهیزاتی استفاده می‌شود. این سیستم‌ها هر یک از طریق فرایندهای خاصی که دارند، اقدام به خنک نمودن هوای محیط می‌کنند. اگر شما نیز به دنبال خرید سیستم های سرمایشی خانگی هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما تا انتها با ما همراه باشید، چرا که در این مقاله از ویترین نت قصد داریم به صورت کامل، انواع سیستم سرمایشی ساختمان را معرفی کنیم. امروزه بهترین سیستم‌های سرمایشی در ایران سیستم‌های کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت و فن کویل می‌باشند که هر کدام از این سیستم‌ها مزیت‌های خوب خود را دارند و باید به این نکته اشاره شود که زرین سرویس قادر به ارائه بهترین نوع سرویس این سیستم‌ها می‌باشد.