با انواع دوربین مداربسته ای وی تک تایوان آشنا شوید

امروزه شرکت های مختلفی در این حیطه مشغول به کار هستند، برای نمونه می توان به برندهای داهوا، هایک ویژن، آریو، های واچ و رستر اشاره کرد. دوربین های با لنز متغییر قابل تنظیم بوده و پس از نصب می توان فاصله کانونی لنز را تنظیم کرد. فاصله ی کانونی مربوط به این مدل از دوربین ها، ثابت مقدار آن 2 یا 4 یا 6 یا 8 یا 12 است. این هزینه درصد کمی از هزینهی خرید دوربین مداربسته خواهد بود و بهتر است که وسواس خاصی در آن داشته باشید. اما آیا سرعت آن قابل قبول بود؟ در دوربین دارای لنز متغیر موتورایز، تغییر فاصله کانونی توسط موتور آن اجرایی می شود. برای این کار سیگنال آنالوگ به وسیله کارت ضبط ویدئو در کامپیوتر به دیجیتال تبدیل میشد تا امکان ضبط ویدئو در کامپیوتر فراهم شود.

اگر این عدد 2.8 میلی متری باشد، حدود 80 درجه زاویه دید خواهد داشت. اگر همین پروژه با تکنولوژی HDCVI جلو برود حدود قیمت 4.000.000 خواهد شد. ارزان ترین قیمت دوربین مداربسته HDCVI دو مگاپیکسلی این برند 630.000 تومان و دستگاه ذخیرهساز HDCVI آن 1.500.000 می باشد. منظور ما از تکنولوژی HD، دوربین های AHD، HDCVI یا HDTVI میباشد که درصد بالایی از حجم فروش و نصب دوربین های مداربسته به آنها تعلق دارد. لنز دوربین اگر بصورت ثابت یا فیکس 3.6 میلی متری باشد، حدود 70 درجه زاویه دید دارد. با یک حساب کتاب سرانگشتی حدود 50 درصد هزینهی خرید این دو تکنولوژی با هم تفاوت دارد. در این شرایط بد اقتصادی، هدف همهی ما از نصب دوربین مداربسته برای مجتمع مسکونی، فروشگاه، شرکت و … در گذشته این دوربین ها تنها در اماکن نظامی و سازمان های امنیتی استفاده می شد اما امروزه کاربرد انواع دوربین مدار بسته در اماکن و ساختمان های مختلف دیده می شود و بسیاری از افراد برای امنیت بخشیدن به کسب و کارهای خود یکی از انواع دوربین مداربسته را مورد استفاده قرار می دهند. ج-از دوربین مداربسته با تکنولوژی warm led استفاده کنید که نیاز به نور ندارد. دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارد ، آنالوگ ، بیسیم ، کابلی ، تحت شبکه ،و از لحاظ فنی دید در شب رنگی داشته باشه .

دوربین های مدار بسته آنالوگ بازده بیشتر، هزینه کمتر و کارائی قابل اطمینانی ارائه می دهند. دسته بندی انواع دوربین مدار بسته متفاوت است اگر بخواهیم این وسیله را بر اساس تکنولوژی دسته بندی کنیم دوربین ها به سه دسته آنالوگ، تحت شبکه و HD تقسیم می شوند. امروزه سازندگان دوربین مداربسته قابلیت های متفاوت و پرکاربردی را به دوربین های مدربسته اضافه می کنند .شما با توجه به نیاز خود و اینکه چه دوربینی را با چه قابلیت هایی می خواهید ،دوربین مداربسته مورد نظر خود را انتخاب می کنید . پس این تفکر اشتباه در مورد خرید هر دوربین مداربسته ای را در نظر داشته باشیم. با توجه به تمام این مشکلات ذکر شده، تفکر اشتباهی که در تمام این فرآیند برای ما رخ خواهد داد، این هست که با نصب دوربین امنیت جانی و مالی من تضمین خواهد شد. 4. برای یک پارکینگ ، خساست به خرج ندهید و تمام نقاط کور را پوشش دهید. 7. برای صندوق پول در فروشگاه، حتما با یک دوربین پوشش داده شود. فرض کنید قصد دارید نقاط حساسی را در تاریکی شب بصورت کامل پوشش دهید. از دوربین مکعبی می توان در فضاهایی مانند ساختمان های مسکونی ، محیط کار ، فروشگاه ها و …

2. برای ذخیره فیلم های ویدئویی دوربین مداربسته در هارد دیسک به دستگاه ضبط کننده NVR(Network Video Recorder نیاز است. به طور معمول، دوربین مداربسته آنالوگ تصاویر ثبت و ضبط شده را به دستگاهی با عنوان DVR (Digital Video Recorder) انتقال می دهد. دستگاه های ضبط کننده DVR یا XVR، تعداد کانال های مشخصی دارند. ارزان ترین قیمت دوربین مداربسته 2 مگاپیکسلی با تکنولوژی IP حدود 1.650.000 تومان و دستگاه ضبط کننده 4 کانال NVR آن نیز 1.920.000 است. دستگاه DVR یکی از تجهیزات سیستم های مداربسته است که انتخاب مارک با کیفیت برای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بعد از اعمال تحریمها و کمرنگ شدن ارتباط کمپانیهای مادر در دنیا با شرکتهای ایرانی، تامین قطعه و پشتیبانی دوربین های مداربسته و دستگاه های DVR و NVR به یک معضل تبدیل شده است.

قیمت های ارائه شده در سایت پاساک برای دوربین های امنیتی قیمت مصرف کننده میباشند. دوربین های موبایل دام (دوربین های داخل خودرو، دوربین های داخل ماشین، دوربین مدار بسته قطار و دوربین مداربسته مترو) ، از انواع دوربین مدار بسته قابل استفاده در چنین محیط هایی میباشند. اگر قصد نصب در محیط بیرونی را دارید بهتر است از دوربین مداربسته بالت استفاده کنید. نکته مهم در تمام موارد بالا، تناسب بین نیاز شما و دوربینی می باشد که انتخاب میکنید. تمام این موارد تجربه اکثر کاربرانی که از دوربین مداربسته بیسیم استفاده کردهاند را بد کردهاست. دوربین مداربسته آنالوگ یک تجهیز الکترونیکی است که برای دریافت تصاویر و تبدیل آنها به سیگنال های الکترونیکی از آن استفاده می شود. را درباره آن بدانیم.

۳۵ شرکت بزرگ و کوچک در دنیا به عنوان زیر مجموعه داهوا در قاره های آسیا ، اروپا ، آمریکا ، آفریقا و، اقیانوسیه و خاور میانه در حال فعالیت هستند. ، نیاز به برخی مهارت های پایه ای شبکه برای نصب های کوچک و نیاز به میزان قابل توجهی از مجموعه مهارت های فنی و علمی برای اجرای پروژه های بزرگ خواهند داشت. با استفاده از دوربین های مداربسته تحت شبکه (IP) شما می توانید به راحتی با استفاده از اینترنت از راه دور نیز محیط کار خود را زیر نظرداشته باشید تا رفتار کارمندان خود را کنترل نموده و از تعهد کاری آنها نسبت به مجموعه خود مطلع شوید. اگر قصد نصب دوربین مداربسته در محیط داخلی و مسقف دارید، بهتر است از دوربین مداربسته دام استفاده کنید. در بخش زیر ما برای شما برد دید در شب هر دوربین را معرفی میکنیم. بنابراین این مکان نیز برای اهداف نظارتی و امنیتی سیستم های مداربسته بخش مهمی است. کادر مجرب تهران شنزن در این بخش شما را در انتخاب مدل مناسب و کسب اطلاع از معیارهای خرید راهنمایی می کند. شرکت های نوظهوری که بعد از این جریانی که در بالا به آن اشاره شد، گارانتی محصولات را برعهده می گیرند.

تمام این موارد قابل بررسی هستند. پس صرفا مگاپیکسل دوربین را در نظر نگیرید و در حین خرید باید اطلاعات کاملی از این موارد نیز داشته باشید. ما اصلا دوست نداریم در حین دیدن تصاویر دوربینها روی مانیتور، تصاویر قطع یا وصل شوند. در این مقاله تحلیلی سعی خواهم کرد تا در مورد تمام مواردی که حین خرید دوربین مداربسته باید در نظر داشته باشید، صحبت کنم. بر اساس کاربرد، نوع اتصال و ظاهر، میتوان انواع دوربینهای مداربستهی مخفی را به 6 دستهی اصلی تقسیم کرد که در ادامه اسامی تمام آنها را به همراه مشخصات کاملشان مشاهده خواهید کرد. ضبط و بررسی فعالیتهای روزمره در محیطهایی که نیازمند امنیت دائمی هستند که از آن جمله میتوان به بانکها، فرودگاهها و کازینوها اشاره کرد. است. هر کدام از عدد های نوشته شده در کنار حروف نشان دهنده میزان مقاومت آن دستگاه است. تصور کنید بابت این مسائل هزینه کردهایم ولی در هنگام بازبینی تصاویر یا همان Playback دستگاه ضبط کننده(ذخیرهساز)، تصاویر بیکیفیت را نشان دهد یا چهره اشخاص، پلاک خودرو یا هر انتظاری که ما از یک سیستم نظارت تصویری داریم، برآورده نشود. شکل شماتیک نصب دوربین های آنالوگ در تصویر بالا نشان داده شده است. دقت داشته باشید که برای برقراری ارتباط با دوربین ها در این روش شما باید آی پی کارت شبکه سیستم خود را در رنج آی پی دوربین ها قرار داده و وارد تنظیمات دوربین شوید.

اولین دوربین مدار بسته در سال 1940 اختراع شد و از آن روز به بعد این فناوری در حال توسعه است. علاوه بر این مورد، ورود قاچاق دوربینمداربسته نیز بعد از ممنوعیت ورود کالا به کشور، رواج پیدا کرده است. بعد از برند های چینی که عمده بازار ایران را از آن خود کرده اند شرکت هایی از کره جنوبی, تایوان , کانادا , المان , ژاپن و حتی ایران اقدام به ارائه محصولات خود نموده اند. یکی از پارامترهای اصلی در زاویه دید دوربین های مداربسته، لنز آن می باشد. نکته مهم: این تنها یک نمونه بود و پارامترهای بسیاری در مورد قیمت گذاری و کیفیت محصولات قابل ارائه می باشد و در تمام اعداد بالا از لفظ “حدود” استفاده شده است. در هر دو حالت پارامترهای تاثیرگذار قیمت و کیفیت، پیش شرط خرید دوربین مداربسته خواهد بود. اگر نصب دوربین مداربسته را با تکنولوژی HD جلو ببرید هزینه شما به نسبت تکنولوژی IP کمتر خواهد بود. نحوه کار تکنولوژی مودمهای بیسیم TD-LTE بهوسیله یک سیمکارت مخصوص است که به شما اجازه میدهد بدون نیاز به اتصال به برق و با صرف شارژ بسیار کمتر از اینترنت تلفن همراه، از اینترنت پرسرعت و دائمی بهرهمند شوید.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردم این نیازها زمانی که یک مشکل بزرگ جانی یا مالی برای ما رخ دهد، خودش را نشان سایت tehrancctvco خواهد داد. اولین مشخصهای که در هنگام خرید دوربین مداربسته به شما گفته میشود، رزولوشن یا کیفیت آن می باشد. مرحله سوم: در این مرحله با توجه به تعداد دوربین مدار بسته و وضعیت ساختمان نقشه نصب دوربین مدار بسته طراحی می شود و محل جانمایی دوربین های مدار بسته مشخص می شود. دستمزد نصب دوربین مداربسته در تعرفه مربوط به هر سال مشخص شده است و بهتر است قبل از تماس با نصاب دوربین مدار بسته از نرخ دستمزد اطلاعات لازم را به دست بیاوریم. اگر این تیم نصب تجربه و تخصص لازم را نداشته باشد، در مرحله نصب و پشتیبانی بعد از نصب مطمئنا به شما آسیب جدی خواهد زد. ۴. هارد دیسک HDD : که فضای لازم را برای ضبط فیلم و تصاویر دوربین های مدار فراهم میکند.

اجازه بدهید در مورد تفاوت این دو تکنولوژی بیشتر بدانیم. این فناوری به شما اجازه میدهد که سیگنالهای ویدیویی را از چندین دوربین بر روی یک نمایشگر مشاهده نمایید. این کابل برای جلوگیری از تداخلات الکترومغناطیسی به کار می رود. تفاوت های آن ها به شرح زیر می باشد. گاهی اوقات ممکن است دوربین کار نکرده و شما به معیوب بودن آداپتور آن مشکوک شوید. امروزه گاهی از ترکیب دو سامانه نیز استفاده میگردد. این دوربینها که از نظر تکنولوژی دارای 2 نوع دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP) هستند، معمولاً جهت نظارت در محیطهای داخلی و خارجی استفاده میشوند.

اما چرا یک دوربین 2 مگاپیکسلی برند دیگر، چندین برابر این دوربین قیمت دارد؟ به روزترین تکنولوژی در هایک ویژن، تکنولوژی تحت شبکه است است اما با سیستم آنالوگ به صورت توربو اچ دی عرضه می شود که تا وضوح 8 مگاپیکسل هم محصولات دارد. انواع برند های مشهور در صنعت دوربین های مداربسته بیسیم مانند دوربین مداربسته داهوا، دوربین مداربسته هایک ویژن، دوربین مداربسته یوبیکیوتی خدمات نظارتی و امنیتی را با کیفیت عالی به مشتری خود ارائه می دهند. هدف دوربین هایک ویژن ایجاد امنیت و رضایت مندی مشتریان خود در سطح جهان است . این دوربینها با قابلیت دید در شب، امکان مشاهده ویدیوها و تصاویر زنده را در هر محیطی، در طول شبانه روز فراهم میکند. این دوربین مداربسته امکان چرخش افقی و عمودی را نیز دارا می باشد. مرحله مهم بعد از خرید دوربین مداربسته انتخاب یک تیم مجری نصب یا تیم نصب می باشد. 6. برای درب انباری ،با جانمایی درست یک دوربین در نظر بگیرید.

ب-از دوربین مداربسته با دیددرشب رنگی (استارلایت) استفاده کنید که نیاز به نور اندکی دارد. برای مشاهده تصاویر ارسالی از دوربین های مداربسته از آنها استفاده می شود این نمایشگرها می توانند تلویزیون های معمولی، مانیتور کامپیوتر، LCD و LED یا سایر نمایشگر های تصویر باشند. توجه داشته باشید به علت صرف هزینه کم تر، دوربین بی کیفیت را تهیه نکنید چرا که مجدد مجبور به تهیه سیستم نظارتی جدی خواهید شد و در این صورت به جای صرفه جویی در هزینه ها، ضررهای زیادی متحمل خواهید شد. ⇐دقت داشته باشیم که این قیمت ها مربوط به لحظهی نگارش این مقاله می باشد و احتمال تغییر قیمتها در آینده وجود دارد. در جدول زیر به مقابسه این دو تکنولوژی در حالت کلی و عامیانه پرداخته ایم. دقت داشته باشیم که تمام این مقایسه ها در حالت کلی و با پیش شرط کیفیت تجهیزات نوشته شده است.