آموزش زیرسازی، نصب و بازکردن سقف کناف یکپارچه در 13 مرحله! سلام ساختمان

درز های بین پانل ها با نوار مش و بتونه درزگیری مخصوص خود آن پانل درزگیری میشود و سپس کل سطح پانل با خمیر ماستیک کناف آماده جهت اجرای رنگ آمیزی می شود. البته از فضای خالی داخل دیوار هم می توان جهت عبور لوله های تاسیسات آب و برق و … همچنین نصب عایق صوتی و حرارتی مانند پشم سنگ یا عایق تزریقی پلی یورتان استاده نمود . ساختار کلی سیستم های ساخت و ساز خشک کناف شامل صفحات روکش دار گچی (و یا صفحات مسلح سیمانی) و پروفیلهای فولادی سبک می باشد ، که این صفحات به عنوان پوشش و پروفیلها به عنوان زیرسازی عمل می نمایند. به دلیل آسان بودن اجرای سقف کاذب کناف دقت در اجرای این نوع سقف ها بالا بوده و خطاهای اجرایی سقف کاذب کناف کاهش پیدا میکند و سبب صرفه جویی در مصالح میشود. آسان بودن اجرای سقف کاذب کناف از دیگر مزیت های سقف کاذب میباشد به گونه­ ای که در برخی از کشور ها برخی افراد با خرید مصالح مورد نیاز و مطالعه دستورالعمل اجرای سقف کاذب کناف موفق به اجرای آن شده اند.

اين اشتباه صرفاً منحصر به کار کارفرمايان با کناف نميباشد.اما معمولاٌ شاهديم برخي در گرفتن قيمت از پيمانکاران کناف اين سوال مطرح ميشود سقف کاذب متري چند؟! از نظر مقایسه وزن حاصل از بار مرده سقف کاذب کناف و رابیتس ، سبکی قابل توجه سقف کاذب کناف بدیهی می باشد. از فضای خالی بین سقف اصلی و سقف کاذب میتوان انواع عایق حرارتی و صوتی نصب نمود و لوله های تاسیسات برقی و مکانیکی را عبور داد. سیستم دیوار خارجی آکواپنل، به عنوان ساختار کاملا ایمن در برابر زلزله، راه حل این مشکل است.

کناف یا تایل های گچی، سالهاست که در طراحی داخلی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. مراحل اجرای سقف کاذب رابیتس در ابتدا چون سقف کاذب در زیر سقف کار می شود و در نتیجه ارتفاع کار بالاست بایستی از تخته زیرپایی استفاده نمود که به اصطلاح چوب بست گفته می شود. از جمله ویژگی این دیوارها می توان به وجود قاب های فولادی اشاره کرد که به صورت پیش ساخته تهیه و به کار برده می شوند.

اطلاعاتی در مورد سقف کناف

زمانی که شما قصد دارید این عملیات را به انجام برسانید، در ابتدا نیاز است تا تمامی ابزارهای مد نظر را تهیه نمایید و سپس با اصول اولیه آشنایی پیدا کنید. حتما خیلی دوست دارید زمانی که در پذیرایی خانه خود نشسته اید، لذت بسیار زیادی را از طرح ها و وسیله های اطرافتان ببرید. به دست آوردن این حس آنطور که شما تصور می کنید، سخت نیست و با استفاده از این سقف ها قابل دستیابی است. وزن يک متر مربع ديوار کناف 25 کيلوگرم است ، در حاليکه وزن يک متر مربع تيغه آجر فشاري 267 کيلوگرم ميباشد . این نوع تایل ها دارای خاصیت جذب صوت می باشند.سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 6mmبوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 18mm می باشد.

متخصصان بعد از بازدید محل، با توجه به‌ میزان مصالح و تعداد روز موردنیاز، هزینه تعمیر کناف را اعلام ‌‌می‌کنند. تمام این روش‌ها عموما برای محاسبه قیمت یک نوع کناف کاربرد ندارند. کناف دیوار برای جداسازی بخش‌های داخلی ساختمان، پوشاندن تأسیسات ساختمانی، رفع ناهمواری دیوار و جلوگیری از ورود گرما و صدا به ساختمان نصب ‌‌می‌شود.

از این رو اگر سازه های ساختمانی برای شما اهمیت دارد، پیشنهاد ما به شما دنبال کردن این توضیحات است. 2- عدم رعايت گونيايي طرحهايي که قرار است به صورت مستطيل اجرا شوند. کارفرمايان بايد لااًقل الفباي استفاده از سيستم کناف را بدانند تا در صورت اشتباه يا تخلف پيمانکار به او تذکر داده و از اجراي نا مطلوب کار بپرهيزند. برای نقد و بررسی دو سیستم ساختمانی باید هدف از این نقد را مشخص نماییم.

آموزش زیرسازی، نصب و بازکردن سقف کناف یکپارچه در 13 مرحله! سلام ساختمان

اگر برش صفحات در عرض های کم (۵ تا ۲۰ سانتی متر)مورد نظر باشد از دستگاه برش نواری استفاده می شود. صفحات روکش داری هستند که گچ آن ها حاوی الیاف فایبرگلاس می باشدکه صفحه روکش دار را دربرابر آتش مقاوم می نماید. صفحات روکش داری هستند که سطح و لبه بلند (طولی) آن ها با مقوای محکمی پوشیده شده است. چوبی ، گچی ، فلزهای رنگارنگ ، شیشه ای ، طلق برجسته ، فلزی و ورق های نازک فلزی روکش دار pvc پی.وی.سی ، آلمینیومی وکامپوزیتی تولید و مورد استفاده قرار بگیرند. پنل‌های سبک که شامل نمای اصلی ( دید مخاطب ) میشود که به عنوان پوشش قرار می گیرد.

کناف سقفی سرویس بهداشتی

برای هماهنگ بودن عناصر موجود در اتاق و فضا از رنگ‌های روتختی با فرش و پرده می‌توان استفاده کرد. مهم‌ترین امر در نورپردازی اجرای کناف است که ظاهر فوق‌العاده‌ای به کار می‌دهد. و حالا سلام ساختمان اینجاست تا اطلاعات تخصصی خودش رو کاملا رایگان و بدون منت در در زمینه­ ی موضوعات بالا، در اختیار شما بذاره. مثل سقف کناف اجرا شده در عکس بالا که توسط آقای حامد شاهدی متخصص سلام ساختمان در تهران اجرا شده. البته قیمت سقف کاذب کناف هم موضوع خیلی مهمیه که قبلاً مفصل در موردش صحبت کردیم.

یکی از مزیت های کناف مقاومت بالا در برابر حریق و رطوبت است که این قابلیت را دارد که به عنوان پوششی برای تیرها و یا ستونها باشند . برای اجرا کناف به این منظور ابتدا یک زیرسازی با فلز سبک انجام میشود و سپس پنل ها بر روی این سازه ها قرار میگیرند و تیر ها و ستون ها را میپوشانند . برخی از افراد تنها با نصب انواع کابینت به‌دنبال تغییر و زیباسازی آشپزی در منازل هستند. هر چقدر کابینت نصب شده بر روی دیوارها دارای زیبایی خاص و کاربرد مناسبی برای مصرف‌کننده داشته باشد، سقف این قسمت از خانه نیز باید دارای سقفی با طراحی شیک و تکمیل‌کننده باشد. با دیدن نمونه تصاویر مربوط به سقف کناف آشپزی به نتایج خیره‌کننده هماهنگی و هارمونی تمام آشپزخانه خواهید رسید. پانل‌های آکوا که به آن‌ها مسطح سیمانی هم گفته می‌شود برای برش دادن آن‌ها از دستگاه برش برقی استفاده می‌توان کرد.و برای برش پانل‌های گچی ار کاتر کناف استفاده می‌شود و برای برش سازه‌های گالوانیزه اجرای کناف از قیچی‌های مخصوص می‌توان استفاده کرد.

  • در مقاله قبلی پیرامون ترفندهایی که در گچکاری بکار می رود تا کیفیت گچکاری افزایش یابد سخن گفتیم.
  • این شرکت همان شرکت کناف ایران می باشد که تحت نظر شرکت کناف آلمان فعالیت می نمود.
  • از موارد کاربرد کناف می توان به اجرای کناف کاری سقف ، اجرای کناف دیوار ، اجرای کناف سقف پذیرایی ، اجرای کناف سقف آشپزخانه ، اجرای کناف پشت تلویزیون ، اجرای کناف دیوار اشاره اجرای کناف سقف کرد.