آموزش اتصال دوربین مداربسته به کامپیوتر یا لپ تاپ

سایر افراد ممکن است بخواهند که دوربین به شکلی در خانه قرار بگیرد که از دید مزاحمین پنهان باشد. این بهترین دوربین مدار بسته برای عملکرد دید در شب است. دوربین مداربسته دام که به گنبدی نیز معروف هستند که بهترین گزینه امنیت ، بررسی و نظارت در فضاهای بسته است. پس از ورود برای اضافه کردن دوربین ها به این برنامه گزینه Add new device را انتخاب کنید تا صفحه ای مانند تصویر 2 برایتان نمایش داده شود. برای مثال شما می توانید 8 دوربین را بدون مشکل به دستگاه DVR متصل کنید اما اگر بخواهید دوربین نهم را به سیستم اضافه کنید باید یک دستگاه DVR دیگر تهیه کنید.

برای آشنائی با تفاوت انواع دوربین مداربسته از نظر نوع تکنولوژی، مزایا و معایب هر کدام و همچنین انتخاب بهترین نوع متناسب با محیط خود، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در واقع دوربینهای مداربسته AHD ورژن با کیفیتی از دوربینهای مداربسته آنالوگ بوده و کیفیت خیلی بالاتری نسبت به این دوربینها دارد. کیفیت تصاویر: دوربینهای دیجیتال، معمولاً کیفیت بالاتری از دوربینهای آنالوگ دارند. این دوربین ها بیشتر بر روی سقف نصب شده و در کیفیت و اشکال متفاوتی در بازار موجود هستند. در این مرحله به یافتن مکان مناسب برای نصب دوربین مداربسته میپردازیم. غالبا از این نوع دوربین ها برای نصب در مکان های داخلی استفاده می شود. با استفاده از یک معادله ی ساده می توان مقدار جریان دوربین های مداربسته را محاسبه کرد. سپس در صفحه بعد ایمیلتان را وارد کرده و یک رمز عبور انتخاب کنید. بنابراین هنگامی که یک جسم گرم از منطقه عبور میکند، سطح انرژی مادونقرمز اطراف بهسرعت تغییر میکند و هشدارهای حرکتی را ایجاد میکند و باعث میشود آنها ضبط کنند و احتمالاً برای شما زنگ هشدار ارسال کنند. همانطور که پیش تر هم گفتیم شما می توانید در روش دیگری خروجی سوییچ را به یک سیستم کامپیوتری متصل کنید.

دوربین های مدار بسته انواع مختلفی دارند و از نظر قیمت و نوع کابل کشی و نصب با هم متفاوتند. با ارائه ی گارانتی و خدمات مناسب، شما از پرداخت هزینه های اضافی در این امر یاری می سازد. اگر از NVR استفاده می کنید باید ابتدا قاب آنرا باز کنید و هاردی را که برای ذخیره سازی تصاویر تهیه کرده اید با استفاده از کابل ساتا و کابل برق به دستگاه متصل کنید. در نهایت پس از اتمام کابل کشی و اتصال سیم برق باید وضوح تصاویر را بررسی کرده و زاویه دید آنها را در وضعیتی مناسب تنظیم کنید. بر خلاف فضاهای اوتدور، فضاهای داخلی مسقف ایندور (Indoor) چندان گسترده نیستند و معمولا در آنها نیاز به ضبط صدا و دادن آلارم در صورت مشاهده حرکت اشیا میباشد.

استفاده از فیش های BNC در سیستم های مداربسته آنالوگ بسیار سایت tehrancctvco رایج است. برای این کار باید ز منبع تغذیه مرکزی استفاده کنید و یا برای هر دوربین یک اداپتور خریداری کرده و فیش هر یک را به دوربین متصل نمایید. فاصله ی کانونی لنز فیش آی پایین است و تصویر ضبط شده نیز کاملا گرد است، لذا تصویر اندکی گیج کننده است. معمولاً در این دوربین­ها لنزهای wide با فاصله کانونی کوچک ۳.۶ یا ۴ میلیمتر به کار برده می­شود. دستگاه NVR داهوا معمولاً یک سختافزار ضبط ندارد اما نرمافزار به طور معمول روی یک سختافزار خاص با یک سیستمعامل پیادهسازی میشود. در ادامه انواع دوربین مدار بسته را معرفی کرده و مزیت ها و معایب هر یک را بررسی می کنیم تا بتوانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید و برای نصب و راه اندازی آنها اقدام نمایید. یکی از کامل ترین انواع دوربین مداربسته، نوع اسپید دام است که در واقع کامل شده ی دوربین دام می باشد و قابلیت چرخش افقی، عمودی و حتی زوم را به وسیله کنترلر و کیبورد دارد. یکی از بهترین و کاربردی ترین روش های افزایش امنیت، استفاده از دوربین ها مدار بسته می باشد.

به منظور نظارت بر از فضاهای باز و محیط اطراف منازل و مجتمع های مسکونی بصورت بیسیم از دوربین مدار بسته شبکه به همراه آنتن های رادیو یا مایکرو استفاده می شود. یکی از روش های نصب دوربین های مدار بسته استفاده از سیستم آنالوگ می باشد. دوربین های این فرارد یا IR دوربین های مداربسته ای هستند که در آن ها از نور مادون قرمز برای تشخیص تصاویر استفاده می کنند. پیش از نصب دوربین های مدار بسته شما باید در خصوص انواع مختلف آنها تحقیق کرده و برای انتخاب بهترین گزینه، کارایی و قیمتشان را مد نظر قرار دهید.اما پیش از آن توصیه می کنیم محلی را که قصد دارید در آن دوربین نصب کنید به دقت بررسی کنید و محل قرار گیری هر یک از آنها را انتخاب کنید. نصب این دوربین های نسبت به دوربین های مدار بسته دام بسیار راحت تر بوده و تنها نیاز به یک پایه دیواری ساده دارد. ثبت مدارک و وقایع: همیشه چک کردن زمان ورود و خروج کارکنان ایده خوبی است یا اینکه در جریان تحویل بسته یا حضور بازدید کنندگان ناشناس به ساختمان قرار بگیرید؛ با وجود دوربین مدار بسته در محل کارتان خیالتان راحت است که هیچ نکته ای از شما پنهان نخواهد ماند.

پس از انجام مراحل ذکر شده باید تصمیم بگیرید که تصاویر دوربین های شما توسط یک سیستم کامپیوتری ذخیره سازی شوند یا توسط دستگاه NVR. پس از مشخص کردن تعداد دوربین ها باید مسیری را برای عبور کابل و پنهان کردن آنها در نظر بگیرید و متراژ سیم مورد نیازتان را اندازه گیری کنید. مکانی را هم برای قرار داد دستگاه ضبط و مانیتور انتخاب کنید و مسیر های کابل کشی را مشخص کنید. در نهایت پس از آنکه جایگاه سوییچ ، سیستم کامپیوتری و دستگاه ضبط تحت شبکه (NVR)را مشخص کردید باید کابل کشی را شروع کنید. روش نصب دوربین مداربسته تحت شبکه با آنالوگ متفاوت است چرا که در این روش دوربین ها مستقیما به دستگاه ضبط متصل نمی شوند بلکه باید هر یک از دوربین ها از طریق کابل شبکه به سوییچ وصل شوند. در این نوع دوربین مداربسته معمولا تعدادی LED در اطراف لنز نصب شده که توسط یک حسگر نور در تاریکی روشن می شوند. ضریب حفاظت این دوربین IP67 می باشد یعنی بدنه فلزی و اتصالات آن به گونه ای است که برای فضاهای مرطوب و بارانی نیز می توانید استفاده کنید. این نوع دوربین ها بدنه ای استوانه ای شکل دارند و معمولا از جنس فلز هستند.

برای خرید دوربین مدار بسته هایک ویژن از نوع آنالوگ می توانید به قسمت دوربین آنالوگ هایک ویژن مراجعه فرمایید و قیمت دوربین مدار بسته هایک ویژن را از آن قسمت مشاهده فرمایید. به طور معمول قابلیت تعویض لنز برای این دوربین ها در نظر گرفته شده است و از آن ها بیشتر در جاهایی استفاده می شود که زوم یا فکوس خاصی مدنظر باشد. دوربین مداربسته آنالوگ به علت طراحی و ساختار ساده، از بازه قیمت مقرون به صرفه و کمتری در مقایسه با دوربین مداربسته تحت شبکه، برخوردار می باشد. انواع مختلفی از دوربینهای مداربسته وجود دارد که متناسب با موقعیتها یا مکانهای مختلف دارای عملکرد متفاوت هستند و انتخاب دوربین متناسب با نیاز شما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به صورت کلی از نظر تکنولوژی دوربینهای مداربسته را میتوان به دسته بندی زیر تقسیم نمود. در این روش هم باید ابتدا محل قرارگیری دوربین های مدار بسته را مشخص کنید و مسیری را برای عبور کابل شبکه در نظر بگیرید. محل مورد نظرتان را بررسی کنید و تعداد دوربین های مورد نیاز و جایگاه نصب آنها را مشخص کنید. استفاده از این مدل دوربین بسیار آسان بوده و با نصب نرم افزار V380 و اتصال اداپتور این دوربین به برق توانایی کنترل صدا و تصویر را در محیط مورد نظرتان خواهید داشت. این سیستم برای محیط های بزرگ و تعداد دوربین های زیاد مناسب تر بوده و نیازی به اتصال کابل برق ندارد. دوربین مدار بسته کلمه ای که این روزها زیاد آن را می شنویم و اکثرا با عملکرد آن آشنایی داریم. برای راه اندازی آن علاوه بر دوربین های مخصوص به سوییچ ، دستگاه ضبط (NVR)و کابل شبکه نیاز دارید. برای مثال اگر قصد دارید تا در طلافروشی خود از بهترین مدل های دوربین مداربسته استفاده کنید، بهتر است که دوربینی را در اولویت های خود قرار دهید تا رزولوشن بالایی را داشته باشد. ایالات متحده دارای 15.28 دوربین مداربسته در هر 100 نفر است و پس از آن چین با 14.36 و انگلستان با 7.5 قرار دارند.

اگر میخواهید در هر زمان از روز یا در یک روز تعطیل برای مدت طولانی خارج از محیط خانه حضورداشته باشید، اینیک ویژگی ارزشمند است. در ادامه شما را با تجهیزات مورد نیاز هر یک از آنها آشنا می کنیم و روش نصب دوربین مداربسته را به شما عزیزان آموزش می دهیم. همچنین پیشنهاد می کنیم دیگر مقالات ما را نیز در این خصوص مانند آموزش نصب رام ، نصب پرینتر و بهترین مکان نصب مودم مطالعه فرمایید. در دسته مانیتور صنعتی میتوانید محصولاتی مثل انواع ویدئو وال و برند هایی همچون فیلیپس، پاناسونیک و جی وی سی جزو مواردی میباشند که شما متوانید بررسی، انتخاب و خرید فرمایید. نورپردازی دوربین های مداربسته پاناسونیک در گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتور های مادون قرمز ، و یا دوربین هایی که دارای ” ال ای دی ” مادون قرمز بودند ، این مشکل تا حدودی حل شد . پیشنهاد ما به شما: حتما قبل از ادامه مطالعه این مطلب، مقاله 0 تا 100 “ دوربین مداربسته ” را بخوانید. در ادامه به معرفی انواع دوربین ها بر اساس خصوصیات گوناگون آن ها می پردازیم. دوربین مدار بسته، یک دستگاه الکترونیکی است که تصاویر را دریافت کرده و آن ها را به اطلاعات دیجیتالی تبدیل می کند.

اگر شما بخواهید برای تعداد زیادی از دوربین ها کابل کشی انجام دهید ، همه ی این کابل ها را باید در یک مکان مشخص جمع کرده تا به دستگاه دی وی آر متصل کنید . دی وی آر را می توان در تعداد کانال 4، 8،16،24 و 32 کاناله تهیه کرد. این دوربین ها معمولا قابلیت دید در شب دارند و می توانند در محیط های تاریک نیز تصاویر مطلوب و واضحی ثبت کنند. در کاربردهای پیشرفته با اهداف ویژه (از قبیل کاربردهای ترافیکی، نظامی، دفاعی، تحقیقاتی، مرزبانی، محیط زیستی و جنگلبانی) باید از انواع دوربینهای مداربسته با قابلیتهای ویژه مانند پلاک خوان، تشخیص چهره، زوم قدرتمند، دید در شب بالا، و ردیابی هدف استفاده نمود.

اما نکته مهمی که در خرید دوربین مداربسته برای همه افراد مهم است، قیمت آن می باشد. دوربین مدار بسته داهوا در سال 2014 به عنوان یکی از فینالیست های جایزه بزرگ GTI آلمان که هر سال به محصولی با بالاترین فناوری اعطا می شود، برگزیده شده بود. در واقع دوربین مداربسته دام به معنی دوربینی است که به شکل گنبد بوده و عنوان دیگری که درباره ان بکار میرود دوربین های سقفی است. معنای لغوی کلمه دام DOME گنبد است. فروش دوربین مخفی کوچک و خرید کوچکترین دوربین مدار بسته ریز برای جاسوسی غیرقانونی است. دوربین مدار بسته خورشیدی سیم کارت خور 4G و LTE برای استفاده در اماکن بدون دسترسی به برق و اینترنت ثابت. دوربین مداربسته خورشیدی و بادی به دوربینهایی گفته میشود که دارای پنل خورشیدی توکار یا توربین بادی کوچک در داخل پکیج خود میباشند و از باتری داخلی برای ذخیره برق تولیدی توربین بادی و پنل سولار جهت تامین انرژی مورد نیاز به هنگام شب یا در زمان عدم وزش باد بهرهمند هستند.

جنس دوربین های بولت از نوع فلزی است که کیفیت آن را تا حدود بسیار زیادی بالا برده است. در واقع قیمت دوربین مداربسته اصل را می توانید از سایت اصلی تولید کننده آن یا از نمایندگی های معتبر آن دریافت کنید تا سرتان کلاه نرود و جنس گران یا تقلبی خریداری نفرمایید . این دوربین فیلمبرداری کوچک نیاز به سیمکشی و دستگاه ضبط نداشته و به راحتی آن را میتوان حمل کرد این دوربین کوچک به دوربین داشبوردی و یا دوربین کوچک خودرو نیز معروف است. تنها نکته مهم و مورد نیاز برای این فرایند، وجود خروجی LAN در پشت دستگاه ضبط کننده شما است که اکثر دوربین های امروزی این ویژگی را دارند. خروجی سوییچ را به دستگاه NVR متصل کنید و نمایشگر مورد نظرتان را هم برای دیدن تصاویر از طریق کابل VGA یا HDMI به NVR وصل کنید. تفاوت در خروجی تصویر دوربین مدار بسته نتیجه سرمایه گذاری سازندگان محصولات نظارتی بر روی نرم افزار دوربین داخلی است که در تعیین لیست قیمت دوربین مداربسته بسیار موثر است. تکنولوژی و کاربرد دوربین، کشور سازنده، برند، نوع و کیفیت دوربین و نوع لنز آن برخی از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت انواع دوربین مداربسته میباشند.